tr
trtr

Granit Görünümlü Zemin Kaplama

Granit Görünümlü Zemin Kaplama

Granit Görünümlü epoksi

Granit epoksi kaplama, Teknolojinin gelişmesi ile epoksi her çeşit malzeme üretmeye başlamıştır. Normal granit pahalı olduğu için onun yerine hem maliyeti düşürmek hem de uygulaması kolay olan granit epoksi zemin kaplamasını üretmiştir. Granitten daha sağlam olan darbelere karşı dirençli duran bir kaplamadır.  Uygulanacak zemine 2,5 ve 4 mm kalınlığında rahatlıkla uygulanır.  Görünümü granitten farksız ve daha sağlıklıdır. Sıvı halde olduğu için zemindeki eğilimlere göre şekil alır ve ortaya düz bir görüntü çıkarır. Normal granitten daha uzun zaman kullanılır. Aşınma normal granitte daha fazla olurken epoksi de onun çeyreği kadar aşınır. Böyle olunca hem maliyet düşer hem de kullanım zamanı normal granite göre daha uzun olur.  Her rengi mevcuttur.  Renk atma sararma ve solma yapmaz.  Kullanacağınız yere göre renk seçimi yapmalısınız.

Granit Epoksi Kaplama Çeşitleri Nelerdir

Granit epoksi zemin kaplama granit yüzey gibi kumlu veya çakıllı bir görünüme sahiptir. Granitteki kullanılan derz kullanılmaz. Bu sayede zemin parça parça değil tek parça gözükür. İnsanların gözüne hoş gelir. Renklendirmesini uygulama yapılacak yerin özelliğine göre yapılırsa istenilen hedefe ulaşılmış olur. Tek yüzey olduğu için temizlenmesi de oldukça kolaydır. Zamandan tasarruf için mükemmel bir üründür.  Üretim şeklindeki karışımlar sayesinde mukavemeti oldukça dayanıklıdır. Kolay kolay çizilme yapmaz ve kırılmaz. Uygulama şekli ile içerisine atılan kum ve çakılları benimser birbirine yapışmasını sağlar. Yıllar boyunca da kalkmasını önler.

Granit Epoksi Kaplama Malzemeleri

Granit epoksi zemin kaplama malzemeleri uygulama yapılan yere göre çeşitlilik gösterir. Kullanılan alana göre uygulanacak mm değişir. Eski yapılarda daha fazla malzeme kullanılırken yeni yerlerde az malzeme kullanılır. Eski yerlerdeki malzeme kullanımı maliyeti artırır. Yeni yerlerde ise eskiye göre maliyet azalır. Malzemenin silisli olması sebebiyle granit görünümünü alır. Uygulama yapılacak alan için katman olarak uygulanır. Her uygulama alanı için kullanılacak olan katman farklıdır. Kimisine 2 mm uygulanırken kimi yere de 4 mm uygulanır. Bunu size en iyi bir şekilde anlatacak olan tecrübeli ustanızdır.  Usta uygulanacak yere göre malzeme planı çıkarmalıdır.

Granit Epoksi Kaplama Kullanım Alanları

Granit epoksi kaplama kullanım alanları, anti bakteriyel bir ürün olduğu için her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bayanların en çok tercih ettiği bir kaplamadır. Hijyenik bir ürün olduğu için mutfaklara da çok şık durduğu için genellikle granit epoksi zemin kaplamasını tercih ediyorlar. Balkonlarda da sık sık görürsünüz. İlk başlarda otomotiv sektöründe, gıda sektöründe firmalar tarafından yaptırılmıştır. Herkes tarafından beğenildikten sonra her yere yaptırılmaya başlanmıştır. Temizliğinin kolay olmasından dolayı okul koridorları, hastane koridorları ve devlet dairelerindeki koridorlarda kullanılmaya başlamıştır. Herkesin tercihi haline gelmiştir.

Granit Epoksi Kaplama Fiyatları

Granit epoksi zemin kaplama fiyatları yerine göre değişmektedir. Uygulanacak yerin yapısı fiziki özelliği önemlidir. Her uygulama yapılacak yeri tecrübeli ustalar keşif yapacak ve ona göre fiyat çıkartacak. Ustanın tecrübeli olması demek sizin maliyetinizi düşürmeniz demek.

Hesaplama türü M2 fiyat cinsinden belirlenir.. Sizin fiyat araştırması yapıp m2 fiyatını bilmeniz gerekir. Buna göre bilgi sahibi olursunuz. Ustaların sizi yönlendirmesiyle birlikte sizde onları yönlendirebilirsiniz. Maliyetiniz ne kadar çıkacak ne kadar malzeme kullanacaksınız fikriniz olur ve ona göre davranırsınız. Ayırmış olduğunuz bütçeye ustanın bilgisi ne kadar minimize etmek olsa da sizin bilginizde aynı şekilde olacaktır. Böyle bir bilgiye sahip olduğunuz zaman işin size ne kadara maliyeti olacak hesaplayabilirsiniz. Aksi halde hem yaptıracağınız granit epoksi zemin kaplama maliyetli olacak hem de zamanınız boşa gidecektir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.