tr
trtr

 3D Zemin Kaplama Nedir?

05.02.2024
72
 3D Zemin Kaplama Nedir?

 3D Zemin Kaplama Nedir?

Evlerde ve işyerlerinde modern bir görüntü yaratmak amacı kullanılan zemin kaplama türüne 3D Zemin Kaplama denir. 3D zemin kaplama kavramının diğer adına 3 Boyutlu Zemin Kaplama denir.

3D Zemin Kaplama Türleri Nelerdir?

3D zemin kaplama türleri, kendi içerisinde 2 ana gruba ayrılır. Bunlar;

A)Polimerik Foto Zemin Kaplama

B)Epoksi Zemin Kaplama

A)Polimerik Foto Zemin Kaplama Nedir?

Polimerik adı verilen bir malzeme kullanılarak yapılan zemin kaplama işlemine Polimerik Foto Zemin Kaplama denir.

Polimerik Nedir?

Hem suya karşı hem de aside karşı yüksek oranda dayanıklılığa sahip olan kimyasal reçine türüne Polimerik denir.

Polimerik Foto Zemin Kaplamanın Temel Özellikleri Nelerdir?

Polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri, kendi içerisinde 8 ana gruba ayrılır. Bunlar;

1)Polimerik foto zemin kaplamanın esnek bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

2)Polimerik foto zemin kaplamanın her türlü kimyasal maddeden etkilenmemesi, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

3)Polimerik foto zemin kaplamanın su geçirmeyen bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

4)Polimerik foto zemin kaplamanın yanmayan bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

5)Polimerik foto zemin kaplamanın kolay bir şekilde temizlenebilen bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

6)Polimerik foto zemin kaplamanın uzun ömürlü bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

7)Polimerik foto zemin kaplamanın kaygan olmayan bir yapıya sahip olması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

8)Polimerik foto zemin kaplamanın sanatsal bir etki bırakması, polimerik foto zemin kaplamanın temel özellikleri arasında yer alır.

 B)Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Zeminin daha sert ve daha dayanıklı olması amacı ile bazı kimyasal maddeler kullanılarak yapılan zemin kaplama türüne Epoksi Zemin Kaplama denir. Epoksi zemin kaplama türü, insanlar tarafından en çok tercih edilen zemin kaplama türüdür. Epoksi zemin kaplama türü, estetik bir yapıya sahip olan zemin kaplama türüdür.

Epoksi Zemin Kaplama Türünün Özellikleri Nelerdir?

Epoksi zemin kaplama türünün özellikleri, kendi içerisinde 17 ana gruba ayrılır. Bunlar;

1)Suya karşı direnci yüksek olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

1)Aside karşı direnci yüksek olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

1)Alkaliye karşı direnci yüksek olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

4)Zaman geçtikçe direncini kaybetmeyen bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

5)Yağı içine geçirmeyen bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

6)Kimyasal maddeleri içine geçirmeyen bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

7)Sürtünmeye karşı dayanıklı olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

8)Aşınmaya karşı dayanıklı olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

9)İzolasyon özelliği taşıyan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

10)Kuvvetli yapıştırma gücüne sahip olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

11)Yüzeyi kir tutmayan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

12)Yüzeyi kolay bir şekilde temizlenebilen bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

13)Hijyenik bir yapıya sahip olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

14)Geniş renk seçenekleri bulunduran bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

15)Bulunduğu ortamlarda estetik bir duruş yaratan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

16)Uzun ömürlü bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

17)Korozif ortamlara dayanıklı olan bir zemin kaplama türü olması, epoksi zemin kaplama türünün özellikleri arasında yer alır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.